Žalioji g. 7, Vadokliai, 38200, Panevėžio r. Tel.: (8 45) 55 66 49
PAMOKŲ LAIKAS
1 pamoka - 08.00-08.45
2 pamoka - 09.00-09.45
 3 pamoka - 09.55-10.40
4 pamoka - 10.55-11.40
5 pamoka - 12.10-12.55
6 pamoka - 13.05-13.50
7 pamoka - 14.00-14.45
PARTNERIAI
PARTNERIAI
lms
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
LANKYTOJŲ STATISTIKA

  • Dabar naršo: 1

Gruodžio 21 dieną  mes, dešimtokai, ir mūsų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lilija Pleškienė sulaukėme svečių – jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projekto ,,Misija Sibiras’2017“ dalyvių.

Kristina Pocytė ir Dovydas Žiogas atskubėjo į mokyklą patys pirmieji, o vėliau ir kiti projekto dalyviai. Šie žmonės iš 900 norinčiųjų dalyvauti projekte pateko į geriausiųjų šešioliktuką. 2017 metų vasarą  ekspedicijos dalyviai vyko į Irkutsko sritį, kuri net dvylika kartų didesnė už Lietuvos plotą.

 Svečiai pasakojo, jog prieš ekspediciją komanda uoliai ruošėsi kelionei: mokėsi kryždirbystės amato, klausėsi liūdnų tremtinių istorijų bei psichologiškai mokėsi išlikti ramūs įvairiose situacijose. Kelionės užduotis buvo sutvarkyti  10 skirtingų kapinių Sibiro pietiniame regione. Kad ir kaip sunku bebūtų buvę, ir neįprasta Sibiro gamta, ir noras atlikti pilietinę pareigą net sunkiausią darbą pavertė paprastu. Kapinių buvo ieškota vietovėse, kurių žemėlapiuose jau nebėra, todėl nemažai sunkiai keliauta pėsčiomis.

Dalyvius Sibire stebino daug kas: ir turtinga žemė, užauginanti neįtikėtinai dideles daržoves, ir meškos, ir sunkios kelionės sąlygos, ir nuoširdūs, padėti norintys žmonės. Dvi savaites trukusioje ekspedicijoje buvo padaryti devyni nauji pagal lietuviškos kryždirbystės tradicijas puošti kryžiai. Anot dalyvių, ryšys su praeitimi gaivintas ir bendraujant su Sibire tebegyvenančiais lietuviais ar jų artimaisiais – keliaudami iš vienos gyvenvietės į kitą jie sutiko aštuonis lietuviškų šaknų turinčius žmones. Įspūdžius projekto dalyviai pasakojo vienas po kito, pasakojimą iliustruodami skaidrėmis.

Mūsų, dešimtokų, ir pamokoje dalyvavusių septintokų, aštuntokų ir devintokų susikaupimas leido  suprasti, jog buvo tikrai labai įdomu. Nuoširdus, paprastas, įtikinantis pasakojimas mums – puikus pavyzdys, ne tik kaip sakyti viešąsias kalbas, bet ir įrodymas, jog bendras tikslas ir sunkumai suartina žmones.

Šiandien išsipildė ir mano brolio Justino svajonė – mokyklos soc. pedagogės Dalės Burokienės dėka projekto dalyviai atvežė dovaną – palapinę. Kitais metais brolis svajoja įstoti į skautų gretas.

                                             Sandra Graželiūnaitė, 10 kl.