Žalioji g. 7, Vadokliai, 38200, Panevėžio r. Tel.: (8 45) 55 66 49
PAMOKŲ LAIKAS
1 pamoka - 08.00-08.45
2 pamoka - 09.00-09.45
 3 pamoka - 09.55-10.40
4 pamoka - 10.55-11.40
5 pamoka - 12.10-12.55
6 pamoka - 13.05-13.50
7 pamoka - 14.00-14.45
PARTNERIAI
PARTNERIAI
lms
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
LANKYTOJŲ STATISTIKA

  • Dabar naršo: 2

            Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjome akcija „Protėvių nueitu laisvės keliu“. 5–10 klasių mokiniai ir mokytojai pagerbė savanorius Vadoklių kapinėse. Akcijos sumanytoja – istorijos mokytoja metodininkė Eugenija Naulickienė. Prie savanorių kapų mokytoja priminė, jog 2018 m. Lietuva šventė atkurtos valstybės šimtmetį, tačiau tikrasis šalies valstybingumas buvo įtvirtintas 1919-1920 m. nepriklausomybės kovose – savanoriams kovojant su bolševikais, bermontininkais. Mokytoja priminė, kad LR Seimas 2019-uosius paskelbė Nepriklausomybės kovų atminimo minėjimo metais.

            Klausydami mokytojos žodžių, mokiniai mintimis ėjo protėvių nutiestu laisvės keliu. O tas kelias į laisvę anuomet nebuvo lengvas – pareikalavo aukų: kautynėse žuvo 5 savanoriai, keli buvo sužeisti. Mokytoja priminė žuvusius savanorius, kitus karius, palaidotus Vadoklių kapinėse. Vienas jų – šešiolikmetis Stasys Klimavičius, kuris, patekęs į nelaisvę, iškentė priešų kankinimus, bet neišdavė karinių paslapčių, todėl lenkų buvo nušautas.

            Dešimtokai skautai perskaitė visų Vadoklių krašto savanorių pavardes. Net 5 iš jų – 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų Vadoklių valsčiaus Vyties kryžiaus kavalieriai. Tai Mykolas Gritėnas, Bronius Ivanauskas, Antanas Jasiūnas, Marijonas Mackevičius, Zigmas Meškonis. Visus kovotojus pagerbėme tylos minute, uždegėme žvakes. Mus jungė tyli dėkingumo ir pagarbos savanoriams nuotaika. Kuklaus paminklo žodžiai, apšviesti ankstyvos pavasario saulės, prasmingai kalbėjo: „Nevystanti garbė pasiaukojusiems Dievui ir Tėvynei.“ Supratome, jog, kiek mūsų kariai apgynė žemės, tiek jos ir liko Lietuvos valstybėje. Sugrįžusių į klases mokinių laukė užduotys ir maloni staigmena – saldumynai, tarsi primindami, jog saldi laisvė, bet už ją reikia kovoti.

             Ir pradinukai neliko pamiršti. Jie, vadovaujami savo mokytojų, piešiniais ir karpiniais vaizdavo savo Lietuvą. Rankų darbeliais papuošė mokyklos stendą.

            Taigi, šiandien pakartojome, jog visi mes atsakingi už savo mokyklą, miestelį, savo valstybę, visi esame jos kūrėjai. Supratome, jog būtina žinoti savo krašto praeitį, nes, pasak XIX a. šviesuolio, lietuvių patriotizmo žadintojo, „Tautiškos giesmės“ autoriaus Vinco Kudirkos, stiprybės ir meilės savam kraštui turime mokytis iš protėvių. „Iš praeities tavo sūnūs/ Te stiprybę semia“, – giedame himną. Tad pasisėmę iš protėvių atkaklaus patriotizmo, pasiaukojimo, bent akimirką panorome būti doresni.

                                                                                   Istorijos mokytoja metodininkė Eugenija Naulickienė

                                                                                  Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Valerija Miškinienė

                                                                                   Nuotraukos Austėjos Stankevičiūtės, 10 klasės mokinės