Žalioji g. 7, Vadokliai, 38200, Panevėžio r. Tel.: (8 45) 55 66 49
PAMOKŲ LAIKAS
1 pamoka - 08.00-08.45
2 pamoka - 09.00-09.45
 3 pamoka - 09.55-10.40
4 pamoka - 10.55-11.40
5 pamoka - 12.10-12.55
6 pamoka - 13.05-13.50
7 pamoka - 14.00-14.45
PARTNERIAI
PARTNERIAI
lms
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
LANKYTOJŲ STATISTIKA

  • Dabar naršo: 1

       Paskutinę dieną prieš rudens atostogas nutarėme istorijos ir lietuvių literatūros pamokas organizuoti kitoje erdvėje – kino teatre „Garsas“. Atsirado galimybė anksčiau skaitytą lietuvių kilmės amerikietės rašytojos R. Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“ pamatyti ekrane. Mokytojų pasiūlymą 8–10 klasių mokiniai sutiko noriai. Be abejo, mokinius sudomino iš anksto mokytojų paruoštos užduotys. Istorijos mokytoja Eugenija Naulickienė pakvietė mokinius pasidomėti savo šeimos istorijomis, pasiklausti, kokių giminėje būta likimų, atsinešti į pamoką nuotraukų. Ko gero, ir lietuvių literatūros rašiniui „Tik meilė tėvynei žmogų daro žmogumi“ dešimtokai turės  ne vieną argumentą iš matyto filmo.

       Knyga „Tarp pilkų debesų“ išleista 36 kalbomis 53 pasaulio šalyse. Vadinasi, papasakota istorija apie lietuvę mergaitę, su šeima ištremtą į Sibirą, sujaudino daugelį pasaulio žmonių. Neabejingi tragiškam Linos likimui buvome ir mes, žiūrovai. Manau, kiekvieno širdį palietė jauno žmogaus stiprybė, dvasia, ištvermė, gyvenimo vertės pajautimas, mokėjimas gyventi nežmoniškomis sąlygomis. Viską ištverti. Žmonės, išgyvenę tremtį, teigia, jog iš tiesų viskas buvo kur kas baisiau. Mus, nemačiusius karo baisumų, filmo vaizdai ypač sukrečia.

        Šis filmas tarsi papildo anksčiau matytus „Ekskursantė“, „Emilija iš Laisvės alėjos“, „Pelėdų kalnas“.

       Grįžtant į namus, nesinorėjo kalbėti – kiekvienas savaip išgyvenome matytus vaizdus. Tikslą pasiekėme – svarbu, kad neprarastume ryšio su tautos praeitimi, kad kiekvienas suvoktume, jog, pasak Nobelio premijos laureato rašytojo, poeto, kritiko Č. Milošo, be atminties nėra ateities.

 Istorijos mokytoja metodininkė Eugenija Naulickienė

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Valerija Miškinienė