Žalioji g. 7, Vadokliai, 38200, Panevėžio r. Tel.: (8 45) 55 66 49
PAMOKŲ LAIKAS
1 pamoka - 08.00-08.45
2 pamoka - 09.00-09.45
 3 pamoka - 09.55-10.40
4 pamoka - 10.55-11.40
5 pamoka - 12.10-12.55
6 pamoka - 13.05-13.50
7 pamoka - 14.00-14.45
PARTNERIAI
PARTNERIAI
lms
Apklausos

Kaip vertinate mūsų paslaugas?

Apklausos rezultatai

Kraunasi ... Kraunasi ...
LANKYTOJŲ STATISTIKA

  • Dabar naršo: 4

        Visa Lietuva švenčia Lietuvos gimtadienį – Vasario 16-ąją. Kasmet šią šventę pažymi ir mūsų mokykla. Ir kasmet kitaip. Šįkart  langus papuošė dailės mokytojos Virginijos Stundžienės vadovaujami mokiniai. Langai „pražydo“ tautinėmis spalvomis išmargintais karpiniais. Koridoriuje eksponuojami mokinių piešiniai. Stenduose 5-6 kl. mokinių skirtukai knygoms „Liaudies išmintis apie tautą ir kalbą“. Devintokai ieškojo poetų eilių apie gimtąjį žodį. Jie su informacinių technologijų mokytoja Virginija Radžiuviene posmams rinko vaizdus. Jų darbo rezultatas – stendas „Paglostyk lietuvišką žodį“. Istorijos mokytoja Eugenija Naulickienė stende priminė, kokia Lietuva buvo 1918 – 1940 m. ir kokia tapo 1990 – 2020 m. Įdomūs skaičiai! Ne vienas stabtelėjo ilgėliau, analizuodamas faktus apie buvusią ir esamą Lietuvą.

        Taip Lietuvą kūrėme savo darbais šiandien. O kaip mūsų Lietuvą kūrė 20 inteligentų anuomet – 1918 metais? Ieškoti atsakymo į šį klausimą rinkosi 8–10 kl. mokiniai į integruotą istorijos ir literatūros pamoką, kurią organizavo istorijos mokytoja metodininkė Eugenija Naulickienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Valerija Miškinienė. Pamokoje mokiniai neturėjo laiko nuobodžiauti. Buvo dirbama ir grupėse, ir porose, ir individualiai. Istorijos mokytoja skaidrėmis pristatė Nepriklausomybės akto signatarus. Mokiniai turėjo užduotį, kuo daugiau surinkti informacijos, vėliau reikalingos atsakant į viktorinos klausimus. O kiek emocijų klaidžiojant po žemėlapį, gavus užduotį pažymėti regionus, iš kurių kilę signatarai! Sunkiau sekėsi sudėlioti Nepriklausomybės akto  nutarimo sakinius. Norintys galėjo išbandyti spalvų meną – laukė užduotis spalvinti lietuvaitės portretą, signatarus. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja lauks samprotavimų pasirinktomis temomis – „Jie kūrė Lietuvą. O kaip tu ją kuri?“, „Kodėl reikia išsaugoti istoriją?“. Žinoma, visi mokiniai gaus įvertinimus. O svarbiausias įvertinimas – pajautimas, kad esi dalelė Lietuvos. Pasak mąstytojo Vydūno: „Lyg didi paslaptis sielai iškyla tėvynė. Sakoma, kad tėvynė žmogui taip daug reiškia todėl, kad visa čia patirta pirmąsyk: pasiaukojimu spinduliuojanti motinos meilė, rūpestingas tėvo gerumas. Pirmąkart čia išgirstas žmogaus balsas.“ Manau, visi šiai progai skirti kiekvieno darbai alsuoja dvasia ir tėvynė alsuoja žmogumi.

                                    Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Valerija Miškinienė

                                    Nuotraukos Valerijos Miškinienės